Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin
Prof. Dr. Emre Pabuçcu

Prof. Dr. Emre Pabuçcu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1981 yılında Ankara’da doğdum. Başarılı bir doktor babanın ilk oğlu olduğum için, meslekten oldukça etkilendim ve daha orta okul yıllarında doktor olmaya karar verdim. TED Ankara Koleji’nden 1998 yılında başarıyla mezun oldum ve o sene Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım. Türkiye’nin en zor tıp ancak bir o kadar donanımlı ve iyi eğitim veren bu fakültesinden 2004 yılında başarıyla mezun oldum. 2005 yılında, TUS sınavında dereceye girerek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzmanlık eğitimime başladım. 5 yıllık dolu dolu geçen ve akademik hayatın temellerini atan ihtisas sürecimde, alanında çok kıymetli ve yetenekli hocalar ile çalışma ve onlardan öğrenme fırsatı yakaladım. 2010 yılında uzmanlığımı bitirdim ve Girne Asker Hastanesinde askerlik hizmetime başladım.

Bir yılın sonunda bu görevi de başarıyla tamamladıktan sonra Devlet hizmet yükümlülüğü için Karaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde uzman doktor olarak göreve başladım. Bu görevi de başarıyla bitirdikten sonra 2014 yılının başında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında kadrolu uzman doktor olarak çalışmaya başladım. Bu süreçte yardımla üreme teknikleri sertifika programını tamamladım.

2015 yılında yardımcı Doçent, 2017 yılında ise başarılı bir sınav sürecini takiben Doçent doktor unvanını daha sonra 2023 yılında Profesörlük aldım. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston kentinde tüp bebek ve endoskopi alanında 3 ay süre ile eğitim amaçlı bulundum. Bu zaman zarfında, 30’dan fazla yabancı, 40’dan fazla yerli makale yazma fırsatı yakaladım. 10’dan fazla kitap bölümünde yazarlık ve yine çok sayıda saygın makalede derleme yazdım. Yurt içi ve yurt dışı toplantılarda çok sayıda sunum yaptım ve 2 yurt dışı ile 2 yurt içi saygın toplantıda çalışmalarım nedeni ile ödül kazandım. Akademik hayatım halen Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim dalında devam etmektedir.

Halen çok sayıda çalışmanın yürütücüsü ve yüksek lisans eğitim tez programlarının da sorumluluğunu yürütmekteyim. 2003 yılında kurulan ve halen Ankara’nın en başarılı tüp bebek merkezlerinden olan Centrum Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ise benim kuruluş aşamasından beri çeşitli hizmet aşamalarında bulunduğum ve tüp bebek eğitimimde oldukça önemli yer tutan bir merkezdir.