Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Ankara Miyom Ameliyatı

Ankara Miyom Ameliyatı

Ankara’da Miyom Ameliyatı

İyi huylu bir tümör çeşidi olan miyomlardan siz de kurtulabilirsiniz. Birçok kadında görülen bir rahatsız olan miyomlar Ankara miyom ameliyatı merkezlerinde hızlı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Özel hastanelerde miyomun tanısı konulur ve yerleşim yerine göre muayene yapılır. Aynı zaman da miyomun büyüklüğü de önemli bir etkendir. Rahim ön duvarında bulunan miyomlar çok daha kolay bir şekilde fark edilebilmektedirler.

Ultrason aleti ile teşhis yapılabilen miyomlar çok küçük olsa bile rahatlıkla teşhis edilebilirler. Çok sayıda miyoma sahip olan bir hasta varsa miyomların boyutunu ve sayısını anlayabilmek için MR cihazından yardım alınır. Bu cihaz sayesinde çok daha detaylı bir teşhis koyulabilmektedir. MR sonucuna göre tanı yapılarak hastanın ameliyata ihtiyaç duyup duymadığı tespit edilir. Bu sayede hasta hakkında gerekli işlem düzgün bir şekilde başlatılabilir.

Ankara’da Miyom Tedavisi İmkanları

Ankara miyom tedavisi hizmetlerinin etkili bir düzeyde sunulduğu bir şehrimizdir. Kentte sağlık hizmetlerinin gelişmiş olması ve şehirde en güncel sağlık teknolojilerinin kullanılıyor olması başarılı miyom ameliyatlarının da oluşmasını mümkün kılmaktadır. Yine Ankara miyom ameliyatları söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek de çıkmaktadır!

Miyom Hangi Durumlarda Ameliyat Edilmeli?

Miyom rahmin içerisinde bulunan iyi huylu bir tümördür. Düz kas hücrelerinden kaynaklanan bir hastalık olan miyom bir tümör çeşididir. Görülme sıklığı göz önüne alındığında toplum içerisindeki kadınların hemen hemen %20’sinde görülmektedir. Miyom bazı durumlarda kesinlikle ameliyat ile alınması gerekirken bazı durumlarda ise varlığı konusunda herhangi bir belirti kesinlikle göstermemektedir. Miyom son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen bir tümör olarak karşımıza çıkar.

Östrojene bağımlı bir rahatsızlık çeşidi olan miyomlar çoğunlukla üreme çağında bulunan kadınlarda görülmektedir. Gebelik vb. dönemlerde hormonların dengesizliğinden dolayı miyomlar ekstra bir büyüme gösterebilmektedir. Menopoz dönemi içerisinde ise hormonun azalmasından dolayı miyomlar küçülmektedir. Dolayısıyla menopoz döneminin de kendine has birtakım özellikleriyle miyom oluşumda etkisi bulunabilmektedir! 

Siyahi Tenli İnsanlar Beyaz Tenlilere Göre Daha Riskli!

Miyomların tam olarak neden oluştuğu bilinmemektedir. Bilimsel çalışmalar bazı faktörlerin miyom oluşumuna etki ettiğini kanıtlayan nitelikte bulgular bulmuştur. Bu faktörler göz önüne alındığında en önemli risk etkenini genetik olarak ailesel yatkınlık oluşturmaktadır. Aynı zaman da siyahi kişilerde beyaz tenli insanlara göre miyom oluşma olasılığı çok daha yüksektir. Genel istatistik verilerine bakıldığında bu duruma daha çok rastlandığını kesinlikle söyleyebiliriz. Siyahi kişilerin beyaz tenli kişilere kıyasla 9 kat daha yüksek miyom taşıma riski bulunmaktadır.

Östrojen Hormonuna Bağlı İlerler

Miyomun ilerlemesinde öne çıkan faktörlerden biri kesinlikle hormonlardır. Östrojen hormonuna bağlı olarak ilerleyen bir hastalıktır. Gebelik vb. durumlarda östrojen hormonu fazlaca arttığından dolayı bu tarz zamanlarda kişilerde miyom görülme riski çok daha artmaktadır. Riskli bir işlem olan miyom ameliyatını Ankara miyom ameliyatı merkezlerinde olabilirsiniz. Böylece kaliteli bir yaşam sürebilmek noktasında önemli bir kazanımım elde edersiniz!