Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Bir çok kadının bedeninde yaşadığı rahatsızlıklar ve problemler vardır fakat ne olduğunu, hangi bölüme girdiğini bilmemektedirler bu da öğrenene kadar ciddi rahatsızlıklara yol açmaktadır. Kadın hastalıkları ve doğum doktoru eğer bir gebeliğiniz varsa bunun takibini, henüz bir gebeliğiniz yok ise gebeliğe hazırlıkta size yardımcı olmaktadır. Çocuğunu aldırmak isteyen veya rahmindeki hastalıktan dolayı kürtaj  yapmakta,  tüp bebek aşılamasında tedavi göstermektedir. Dış gebeliğede bu bölüme girmektedir. Düzensiz adet, vajina akıntısı gibi bir çok hastalığın tedavisi bu bölümde yapılmaktadır. 

Kadın Hastalıkları Doktoru Neden Önemlidir?

Diğer hastalıklar gibi, kadın hastalıkları da oldukça önemli bir hastalıktır. Kadın hastalıkları doktoru seçimi yanlış teşhis, yanlış tedavi gibi sebeplere yol açmaması için doktor seçiminizi, kendi alanında bir çok deneyim ve tecrübeye sahip olan doktorlardan yana yapmamız önemli bir husustur. Kendi sorumluluklarını bilen, iletişim becerisi olan ve karşısındakini anlayan bir doktoru seçmekle canını emanet etmek daha kolaydır Kadın hastaları doktoru neden önemlidir 

Kadın hastalıkları doktoru yani diğer adıyla jinekolog seçerken dikkat etmemiz bir çok husus vardır. Çünkü bu bölüm kadınlar için çok önem barındırmakta ve geleceğini etkilemektedir bu nedenle şu gibi hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir;

* İlk olarak tabiki de tecrübeye dayalı olan bir doktor seçmeniz gerekmektedir , çünkü tecrübeli doktorlar hastalığı hemen anlayıp gerekli tedaviyi geç kalınmadan yapmakta ve olası kötü şeyleri önlemektedir. 

* Bir diğer husus ise doktorun referansı; yani daha önceki hastalarının yorumlarını gerek internet sitelerinden  gerek doktorun kendi kişisel hesabından yorumlara bakarak güven kazanıp kazanmadığını anlarsınız. Bu gibi ekol farklı ayrıca ulaşabilirlik gibi hususlara çok dikkat etmek gerekmektedir çünkü en önemli hususlar bunlardır.

Kadın Hastalıkları Doktoru Baktığı Hastalıklar Nelerdir?

Kadın hastalıkları doktoru, kendi alanında uzman bütün hastalıklara bakmaktadır. Hamilelik, dış gebelik, rahim hastalıkları, regl düzensizliği – şiddetli ağrı, doğum kontrolleri de hamilelikte oldukça önemlidir bebeğin sağlığı için. Vajinadaki kuruluk şikayetinden kadın hastalıkları doktoru bakmaktadır. Bunlarla beraber vajinadaki akıntı – sarkıntı, normal veya sezeryan doğum, yumurtalıktaki hastalıklar, cinsel isteksizlik problemleri, kısırlık vb. Birçok  rahatsızlık sonucunda doktorunuza başvurabilirsiniz.

Ankara kadın hastalıkları doktor tavsiyesi hakkında yazdığımız makaleyi incelmek için tıklayınız.