Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Miyom Bacak Ağrısı Yapar mı?

Miyom Bacak Ağrısı Yapar mı?

Miyom Bacaklarda Ağrısı Yapar mı?

Kadınlar hayatları boyunca pek çok hastalıkla karşılaşır. Kadın hastalıklarından olan miyom bacak ağrısı yapar mı diyen birçok kadın vardır. Bu hastalıklardan çoğu üreme organlarını kapsayan hastalıklardır. Kadınlarda çok sık görülen rahatsızlıklar arasında rahimde bulunan miyomlar vardır. Miyomlar 30 ila 40 yas arası kadınlarda gençlere oranla daha çok görülmektedir. Miyomlar iyi huylu rahim tümörleri olarak biliniyor.

Miyomlar ne kadar zararsız olarak tanımlansa da 5 santimden büyük olduklarında tedavi ve takip edilmesi gerekmektedir. Miyomlar bel ve bacak ağrılarına da sebep olabiliyor. Bel ve bacaklarınızda şiddetli ağrılar çekiyorsanız sebeplerinin arasında miyomlar da olabilir. Miyomlar cinsel birliktelik sırasında ağrıya da sebep olabilirler. Bu tarz şikâyetleriniz varsa bir doktora görünmenizde fayda var.

Miyom Nerelerde Ağrı Yapar?

Miyomlar genelde belirti vermeden seyreden kitlelerdir. Ancak büyüdüğü durumlarda vücudumuzun birçok yerinde ağrı ve hassasiyete sebebiyet verebilirler. Çoğu zaman aşırı adet kanaması ile kendini belli edebilir. Bazı durumlarda ise kabızlık mide ağrısı,  bel ya da bacak ağrısı da yapar.

Miyom olan kişilerde miyomlar idrar kesesine baskı yaptığından dolayı çok sık idrara çıkmaktadır. Ağrılı cinsel birliktelik de miyim kaynaklı olabiliyor. Doktorlara en çok sorulan sorulardan biri de miyom bacak ağrısı yapar mı ? Bu şikâyetlerden birini ya da hepsini birden yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz.

Miyom Mideye Baskı Yapar Mı?

Miyomlar vücudumuzun birçok yerinde ağrıya sebep olarak kendini belli ederler. Miyomlar arkaya doğru çok büyüdükleri takdirde kalın bağırsağa ve midenize baskı yaparlar. Bu da kabızlık şikâyetlerinizin artmasına neden olabilir. Miyomlar çok büyümediği takdirde çoğu insanda belirti vermezler Mide ağrısı kabızlık şikâyeti ile doktora giden çoğu kadın jinekoloğa sevk edilmektedir. 

Miyomlar vücudumuzun birçok yerinde ağrıya sebep olarak kendini belli ederler. Miyomlar arkaya doğru çok büyüdükleri takdirde kalın bağırsağa ve midenize baskı yaparlar. Bu da kabızlık şikâyetlerinizin artmasına neden olabilir. Miyomlar çok büyümediği takdirde çoğu insanda belirti vermezler Mide ağrısı kabızlık şikâyeti ile doktora giden çoğu kadın jinekoloğa sevk edilmektedir

Miyom İdrar Kesesine Baskı Yapar Mı?

Pek çok kadının kafasında birçok soru işaretleri var. Bunlardan bazıları miyom idrar kesesine ağrısı yapar mı? Sancı yapar mı gibi. Miyomlar çok büyümediği takdirde ağrı ya da belirti göstermezler. Çok büyüyen miyomlar ise

  • Karında şişlik, ağrı
  • İdrar kesesine baskı
  • Mideye ve bağırsaklara baskı
  • Bel ve bacaklarda ağrılara sebep olabilir.

Miyom cinsel yolla bulaşır mı? Sorusunu yanıtladığımız makalemizi incelemek için tıklayınız.

Miyomun ağrı ve baskı yaptığı yerleri anlattığımız makalemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz. Miyom hakkında sormak istediğiniz sorularınızı bu makalemizin altında ücretsiz yorum olarak gönderebilirsiniz.