Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Tüp Bebek Kaç Yaşa Kadar Yapılabilir?

Tüp Bebek Kaç Yaşa Kadar Yapılabilir?

Kaç Yaşına Kadar Tüp Bebek Tedavisi Olabilirsiniz?

Tüp bebek kaç yaşa kadar yapılabilir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Kadınlarda bulunan biyolojik saat sebebiyle 40’lı yaşlardan sonra yumurta kalitesi düşmektedir. Yeni yumurtaların üremesinin ve yumurta sayısının da azalmasıyla tüp bebek tedavisinin şansı düşmektedir.

Kimi hanımlar 45 yaşından sonra menopoz dönemine girmektedir. Kimi rahim sorunu yaşayan hanımlar ise menopoz dönemine daha erken girebilmektedir. Bundan dolayı tüp bebek tedavisinden önce bir dizi test yapılır. Bu testtin sonucuna göre de tüp bebek tedavisinin uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmektedir.

2023 tüp bebek tedavisi fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

20 ve 40 Yaşında Tüp Bebek Yaptıranlar

Yaş faktörü tüp bebek tedavisinde oldukça önemlidir. Bu sebeple 20 ve 40 yaşında tüp bebek yaptıranlar arasında büyük farklılıklar ortaya çıkmaktadır. 20’li yaşlar oldukça erken yaşlardır. 20 yaş civarı henüz doğurganlık çağının başlangıcı olarak sayılabilir. Bu dönemde tüp bebek tedavisi ilk denemede bile olumlu sonuçlanabilir. İlk denemede olmasa bile olumlu sonuç olma oranı yüzde 60 üstündedir. Fakat 40 yaş civarı doğurganlığın sonra dönemleridir. Doğurmak için ileri bir yaş olduğu için ne yazık ki oran yüzde 20 seviyelerine gerilemektedir. En yüksek başarılı tüp bebek tedavisi kaç yaşa kadar yapılabilir sorusunu yanıtladık.

Devlet Hastanelerinde Tüp Bebek Yaş Sınırı Kaçtır?

Devlet bir dönemler tüp bebek tedavilerine destek vermemeyi seçmiştir. Ama daha sonra gelen ısrarlar üzerine tedavi sürecine katkıda bulunmaya kadar vermiştir. Devlet hastanelerinde tüp bebek yaş sınırı kaçtır sorusuna cevap bellidir. 23 yaşından büyük ve 40 yaşından henüz gün almamış olmanız gerekir. Bu yaş aralığındaysanız devlete başvurup tüp bebek tedavisi için destek alabilirsiniz.

Başvuru sırasında raporlarınızı da devlete iletmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde başvuru yaparken bazı durumlarda 3 sene evlilik şartı da aranmaktadır. Tabi ki bir işyerinde sigortalı da çalışıyor olmanız gerekiyor.

SGK’da Tüp Bebek Kaç Yaşına Kadar Yaptırabilir?

Tüp bebek tedavisinde Devlet 40 yaşından sonra desteğini kesmektedir. SGK’da tüp bebek kaç yaşına kadar yaptırabilir? 40 yaş altı kadınlara sigorta tüp bebek tedavisini karşılamaktadır. Çünkü 40 yaşından sonra tedavinin şansı oldukça fazla düşmektedir. Devlet daha ihtimali yüksek olan kimselere bütçe ayırmayı uygun görmüştür. Bu sebeple 40 yaşının üstündeyseniz yapabileceğiniz tek şey özel kliniklere başvurmaktır.

Ankara Centrum Tüp Bebek Merkezi’ne ücretsiz danışabilirsiniz.

Dilerseniz uygun kredi fırsatlarından yararlanarak tüp bebek tedavisini karşılayabilirsiniz. Fakat burada unutulmaması gereken, ilk seferde olumlu sonuç alamazsanız tekrar kredi çekmeniz gerekecektir. Eğer yeterli ödeme gücünüz yoksa size oldukça zor duruma sokacaktır. Tüp bebek tedavisi için sormak istediğiniz soruları aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.