Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Tüp Bebek Sonucu Negatif Çıktıktan Sonra Hamile Kalmak

Tüp Bebek Sonucu Negatif Çıktıktan Sonra Hamile Kalmak

Tüp Bebek Sonucu Negatif Çıktıktan Sonra Hamile Kalmak

Ebeveyn adayları tüp bebek sonucu negatif çıktıktan sonra hamile kalmak için yeniden tedavi olmak isterler. Elbette ki hemen pes etmek doğru değildir. Genel olarak anne baba adayları ilk negatif çıkan denemenin ardından bir hüzne kapılırlar. Bu durum onları yıpratmaktan ve üzmekten başka bir işe yaramaz. Hemen ümitsizliğe kapılmak, anne adayının stres yönetimi için iyi değildir. Çünkü yeni bir tüp bebek tedavisi için tekrardan denemek gerekir. Bu durumda da anne adayının stresten uzak bir şekilde hayatını sürdürmesi daha doğru olmaktadır. Peki, tüp bebek sonucu neden negatif çıkar? İşte ayrıntılar!

Tüp Bebek Sonucu Neden Negatif Çıkar?

Ebeveyn olmak isteyen birçok aile normal koşullar ile bu amaçlarına ulaşamayabilirler. Fakat teknolojinin en üst düzeylerini yaşadığımız günümüz koşulları, ebeveyn olma imkanını herkese tanımıştır. Tüp bebek tedavileri sayesinde dünya üzerinde milyonlarca kişi anne baba olma hayallerini gerçekleştirmişlerdir. Fakat bazen tüp bebek sonucu negatif çıkabilir. Bu aslında olağan bir şeydir. Pozitif olana kadar istikrarlı bir şekilde denemek faydalı olacaktır. Sonucun negatif çıkmasının birçok nedeni olabilir. Bunlardan biri, anne adayında görülen rahatsızlıklardır. Mesela, anne adayının guatr rahatsızlığı varsa, şeker hastalığı varsa bu hastalıkların tedavisi öncelikli olmalıdır. Bazen de baba adayından dolayı negatif sonuç almak mümkün olabiliyor. Peki, tüp bebek sonucu negatif çıktıktan sonra hamine kalınır mı? İşte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar!

Tüp Bebek Sonucu Negatif Çıktıktan Sonra Hamile Kalınır mı?

Tüp bebek denemeleri çoğu zaman negatif çıkar. Fakat tek bir deneme ile kalmamak gerekir ve birçok kez tedavi olunmalıdır. Çünkü çeşitli sebeplerle ilk denemeler başarısız olabilir ve tüp bebek sonucu negatif çıkabilir. Fakat her negatif çıkan tedavi sonrası yeni araştırmalar yapılır. Her seferinde hangi rahatsızlıkların ya da hastalıkların pozitif sonuca engel olduğu tek tek araştırılır. Sayısızca insan tüp bebek tedavisi ile hamile kalmayı başarmıştır. Elbette ki ilk denemede pes etmeyip defalarca kez tedavi olan milyonlarca anne adayı vardır. Dolayısıyla negatif çıkan tüp bebek tedavi sonucundan sonra hamile kalmak mümkündür.