Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Tüp Bebek Tedavisi İçin Ne Yapmalı

Tüp Bebek Tedavisi İçin Ne Yapmalı

Tüp Bebek Tedavisi İçin Ne Yapmalı

Çocuk sahibi olmak birçok insanın hayalidir. Günümüzde ise normal koşulların ile çocuk sahibi olamayanlar çiftler var. Bu tarz durumlarda genellikle çiftler tüp bebek tedavisine başlıyorlar. Tüp bebek tedavisi için ne yapmalı sorusu ile tedavi sürecine başlamış oluyorlar. Son dönemlerde tüp bebek tedavisi için başvuruların sayısı artmaktadır.

Tüp bebek tedavisi için ilk olarak yapılması gereken doğru doktor seçimidir. Tüp bebek tedavi sürecinde insan psikolojisi çok önemlidir. Doğru doktor seçimi ile tüp bebek tedavisi sürecini daha kolay ve rahat olarak geçmektedir. Günümüz koşullarında ise tüp bebek tedavi konusunda uzman doktor seçenekleri çoktur. Çift olarak tüp bebek tedavi sürecinde destek alacağınız doktoru birlikte karar vermelisiniz.

Uygun Koşullar Sağlanırsa Çocuk Sahibi Olabilirsiniz

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmayı isteyen çiftlere önemli bir umut ışığı olarak karşımıza çıkar. Bundan dolayı da çiftler uygun koşullar sağlanırsa tüm bebek tedavisi sonrasında çocuk sahibi de olabilirler. Elbette ki tüm bebek tedavisinin her şeyden önce bir süreç olduğunu ifade etmek de mümkündür. Peki, tüp bebek tedavi süreci nasıl gelişir? İşte ayrıntılar!

Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp bebek tedavisine genellikle bir anda karar verilmemektedir. Kadın doğum konusunda uzman doktorların tavsiyeleri ile tüp bebek tedavisine karar verilmektedir. Tüp bebek tedavisine karar verme süreci biraz sancılı geçmektedir. Çünkü psikolojik olarak tüp bebek tedavisine kolay karar verilmemektedir. Asıl iş tüp bebek tedavisine karar vermek aşamasıdır.

Karar Verme

Çiftler tüp bebek tedavisine karar verdikten sonra doktor seçimleri yapmaktadır. Kendilerine uygun doktor kontrolleri ile tüp bebek tedavi süreci ilerlemektedir. Tedavi sürecinde doktor, anne adayı ve baba adayı aralarındaki iletişimin düzgün olması tedaviyi olumlu yönde etkilemektedir.

İğne ve Embriyo Transfer İşlemi

Tüp bebek tedavi işlemsel açıdan ilk olarak anne adaylarında ki yumurtaların bir iğne ile toplanması ile başlamaktadır. Ardından embriyoyu transfer etme işlemleri gerçekleştirilir. Böylece tüp bebek tedavi süreci önemli bir aşamaya da gelmiş olur.

Tüp Bebek Tedavi Süreci Sonrası

Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olma oranı yüksektir. Hatta tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olan çiftlerin sayısı da günden güne artmaktadır.  Tüp bebek tedavisinden embriyoyu taşıdıktan sonra anne adaylarının yaklaşık bir saat dinlemesi gerekiyor. Ardından normal gündelik hayatına dönebiliyor. Bu aşamadan sonrası ise esasında doğal gebelik sürecine benzer bir şekil almaktadır. Düzenli aralıklarla yapılan kontroller sonrasında ise artık tedavi süreci başarılı bir şekilde sonuçlanıyor!

Embriyonun taşınma işleminden sonra ki günlerde anne adayları ilk birkaç günden itibaren spor ya da daha farklı aktiviteler yapabilmektedir. Embriyo taşınma işlemi anne adaylarının normal gündelik hayatlarını olumsuz etkileyecek yan etkileri yoktur. Daha çok psikolojik açıdan destek alınmasında fayda olmaktadır. Tüp bebek tedavisi için ne yapmalı daha detaylı cevapları için üreme konusunda uzman bir doktora danışılması gereklidir.