Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği Nelerdir?

Evli çiftlerin sorunu olarak meydana gelen bebek sorunu oldukça fazladır. Bu sorundan kurtulmak için tüp bebek başvuruları yoğun olarak yapılmaktadır. Özellikle bütçesi olmayan bireyler tüp bebek tedavisinde devlet desteği araştırmaları yapmaktadır. Tüp bebek tedavisi isteyen bireyler 5510 sayılı Sosyal sigortalar ve Genel Sağlık sigortası yasasına göre destek alabilirler. Peki, tüp bebek tedavisinde devlet desteğinin şartları nelerdir?

Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteğinin Şartları

Bebek isteyen bireyler tüp bebek tedavisinde devlet desteğinin şartları adı altında araştırma yapmaktadır. Devlet desteği almak isteyen kadın bireylerin 23 yaşından büyük olması gerekir. Aynı şekilde 40 yaşından küçük olmaları gerekmektedir. Çalışan kadınların 900 günlük prim sahibi olması gerekmektedir. Aynı zaman da 5 yıl boyunca sigortalı olmaları gerekir.

Aynı zamanda devlet memuru olan bireylerde maaş bordrosu gerekir. Çalışmayan kadınların eşi çalışıyorsa erkeğin 900 gün prim hakkı olması gerekir. Yine aynı şekilde 5 yıl boyunca sigortaya sahip olması gerekiyor.

Tüp Bebek Devlet Desteği Kaç Kez Karşılıyor?

Bebek düşünen bireyler tüp bebek devlet desteği kaç kez karşılıyor konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bebek başvurusu yapan bireyler yaklaşık olarak 3 sefer olarak başvuru yapabilir. Devlet 3 kez destek vermektedir. Genel olarak başvuru için evrakların tamamlanması gerekmektedir. İlk deneme yapacak bireyler SGK masraflarının yüzde 30’unu alabilmektedir.

İkinci deneme yapan bireyler SGK tarafından yüz de 25 oranında masraf karşılamaktadır. Üçüncü deneme durumunda SGK tarafından yüzde 20 oranında karşılama yapılmaktadır.

Tüp bebek Tedavisini Devlet Kaç Yaşına Kadar Karşılıyor?

Kadınlar genel olarak tüp tedavi için 40 yaşını geçmemesi gerekir. Özellikle tüp bebek tedavisini devlet kaç yaşına kadar karşılıyor? Sorusu bireylerin merakı olmuştur. Tüp bebek başvurusu yapan erkek bireylerde yaş şartı aranmamaktadır. Tüp bebek sahibi olmak için çalışan kadınlar ve erkekler bu konuda öz verili davranmalıdır.

Her tedavi süreci oldukça önemlidir. Yaş aralığı bu tedavi için de öncelik şartı sağlamaktadır. Yaş sınırına bağlı olarak yapılan testler de büyük öneme sahiptir. 40 yaşını geçen kadınlarda ne yazık ki devlet tarafından destek verilmemektedir.

Tüp bebek tedavisinde ilaç fiyatları ne kadar? Sorusunu yanıtladığımız makalemizi incelemek için tıklayınız.

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği nelerdir? Devlet tüp bebek tedavisini kaç defa karşılıyor? Devletin tüp bebek tedavisinde verdiği tüm destekleri tek tek anlattığımız makalemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz. Miyom hakkında sormak istediğiniz sorularınızı bu makalemizin altında ücretsiz yorum olarak gönderebilirsiniz.