Pixel
Randevu Alın
İletişime Geçin

Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Fiyatları Ne Kadardır?

Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Fiyatları Ne Kadardır?

Tüp Bebek Tedavisinde İlaç Fiyatları

Gebe kalamayanların en çok merak ettiği konu; tüp bebek tedavisinde ilaç fiyatları ne kadardır? Aslında diğer ülkelere oranla maliyeti fazla yüksek olmasa da yine de durumu iyi olmayanlar için maliyetli bir durum sayılabilir. Bazıları için yüksek fiyat sayılsa da kimilerine göre uygun fiyatlı olduğu düşünülebilir. Ama şu da bir gerçek ki çoğu anne tek seferlik tedavide gebe kalamayabilir. Birkaç kez hatta çok daha fazla deneme ihtiyacı olabilir. Bu da maliyeti arttıran önemli bir husustur. Ama tabi ki tedavinin başında ne olacağı asla bilinemez. O yüzden çocuk sahibi olmak isteyen ailelerin tereddüt ettiği bir konudur. 2021 yılı itibariyle ila. fiyatları 1500 TL den başlayıp 5000 TL ye kadar çıkmaktadır. Burada kullanılan ilaçların markası önemlidir.

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Tıptaki ilerleme gün geçtikçe daha büyük bir boyuta ulaşıyor. Buna bağlı olarak çocuk sahibi olamayan aileler için farklı yöntemlerle çocuk sahibi olabilme şansı doğuyor. Tüp Bebek tedavisi bu yöntemlerden biridir. Tüp Bebek tedavisinde ilaç fiyatları ne kadardır?, araştırmasından sonra hangi ilaçlar kullanılır merak konusudur.

Tedavide kullanılan ilaçlar teknolojinin gelişmesiyle beraber değişkenlik gösterir. Son dönemlerdeki ilerlemeyle hemen hemen herkes bebek sahibi olmayı başarıyor. İhtimali en düşük olan aileler bile. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlardan bazıları şunlardır; Klomifen, Humal Menopozal Gonadotropinler, Progesteron, Retrazol, Folik asit, Dostinex, Çatlatma İğnesi, Rekombinant FSH, Uriner FSH ve hekim kararına bağlı başka diğer ilaçlar.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Liraya Mal Olur?

Ebeveynler tüp bebek tedavisinde ilaç fiyatları ne kadardır? Sorusuna cevap aramaktadırlar. Aslında kullanılan teknoloji ve ilaçların türleri de bu fiyatı etkileyebilir. Fiyatı etkilen bir diğer unsur da ilaçların yurtdışından getiriliyor olmasıdır. Ücretler döviz ile işlem gördüğü için Dolar ve Euro’nun artması ilaç fiyatlarının da artmasına neden olur. Asıl olan etken de anne rahmindeki yumurtalık kapasitesi düşüklüğü de fiyatı belirleyen önemli etkenlerden biridir. Bu kapsamda farklı kliniklerin tüp bebek tedavisinde farklı fiyat tercihlerini sunduklarını da söyleyebiliriz. Bundan dolayı tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız; bu tür tedavilerin ücretlerine dair etkili bir araştırma yapmanız da her zaman önerilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde ikiz bebek Sorusunu yanıtladığımız makalemizi incelemek için tıklayınız.

Tüp bebek tedavisinde ilaç ücretlerini anlattığımız makalemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz. Miyom hakkında sormak istediğiniz sorularınızı bu makalemizin altında ücretsiz yorum olarak gönderebilirsiniz.